Piątek,  12 czerwca
Zapraszamy w godzinach 8:00-17:00
Od 15 lat zajmujemy się utylizacją i przetwarzaniem odpadów
Gratulacje i udanych wakacji! Medale harpunowych klubów w mistrzostwach Europy młodzieży w ciężarach.

                                                                               

Fot.  Nasza ekipa z prezydentem Europejskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów Astritem Hasanim.

Trzy medale młodych polskich przedstawicieli podnoszenia ciężarów z klubów współpracujących z Eco Harpoon-Recycling! W zakończonych przed tygodniem mistrzostwach Europy piętnastolatków i siedemnastolatków tytuły wicemistrzowskie Europy wywalczyli – wśród zawodniczek do lat 17 – Iga Burda (w kategorii 69 kg) z klubu CLKS Mazovia Ciechanów a medal brązowy Dorota Gnoza (w kategorii ponad 77 kg) UKS Narew Ostrołęka oraz w gronie do lat 15 chłopców – Sebastian Grzymała (w kategorii 79 kg) z klubu Budowlani Opole. Wymienionym oraz ich trenerom – w kolejności Wojciechowi Geskowi, Władysławowi Niedźwieckiemu i Ryszardowi Szewczykowi oraz Krzysztofowi Siemionowi serdecznie gratulujemy i dziękujemy za dobrą pracę w klubach. Dziękujemy, że w klubach z determinacją zbieracie dla nas elektrośmieci! Gratulacje należą się też trenerom kadry – Adamowi Krasce i zastępującemu go w Madrycie Ireneuszowi Pepłowskiemu i Tomaszowi Michalakowi oraz Robertowi Dołędze. Dobra robota! W czołowych dziesiątkach i to wysoko – rywalizację w stolicy Hiszpanii kończyli też - wśród chłopców do lat 16 - w wadze 60 kg czwarty Tymoteusz Kaczor z klubu LKS Znicz Biłgoraj), dwunasty w wadze 65 kg do lat 15 Bartosz Sobociński z Budowlanych Opole), siódmy w wadze 88 kg do lat 15 był Franciszek Kafka z klubu Odev GKS Andaluzja Piekary Śląskie). W grupie chłopców do lat 17 dziewiąte miejsce w wadze do 56 kg zajął Adam Lipiński z LKS Znicz Biłgoraj – 9. miejsce 180 kg (78+ 102), a wśród dziewcząt podobna lokatę zajęła w wadze 58 kg Julia Szczepaniak z klubu Tarpan Mrocza. W zawodach w Madrycie wystąpiło około 400 zawodniczek i zawodników z całej Europy! Nasze reprezentacyjne ekipy w poszczególnych grupach wiekowych zajmowały też czołowe miejsca w klasyfikacjach drużynowych. Trzy medale przy na przykład ośmiu zdobytych przed rokiem, może troszkę smucić, ale należy powiedzieć, że teraz było po dwie kategorie wagowe mniej (nie po 10 lecz po 8) i po latach pierwszy raz dopuszczeni zostali młodzi Białorusini oraz Rosjanie. W Madrycie startujący pod flagą neutralną. Na koniec dobrych wieści – Zarząd Europejskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów powierzył Polsce w roku 2026 organizację Mistrzostw Europy do lat 20 i do lat 23! To jest dyplomatyczny sukces prezesa związku Zdzisława Żołopy. Zawody planowane są na miesiąc wrzesień przyszłego roku w Lublinie lub warszawie. Chyba, że znajdzie się inny, gospodarz, który zaoferuje dogodniejsze warunki finansowe gospodarz. Rozmowy dopiero się zaczynają. Będziemy o tym informować. Powodzenia! Naszej młodzieży – wszystkim uczestnikom mistrzostw Europy w Madrycie - życzymy udanych wakacji! 

Czy wiesz, że?
Około 16% ceny produktu to koszt opakowania, które docelowo ląduje w Twoim koszu na śmieci. Zastanów się robiąc zakupy.
Aktualności
Stwórzmy czystą Polskę!
Nasi Partnerzy