Niedziela,  21 lipca
Dzisiaj nie pracujemy.
Zapraszamy w poniedziałek.
Od 15 lat zajmujemy się utylizacją i przetwarzaniem odpadów
Źródła światła zawierające rtęć

NIE WYRZUCAJ ŚWIETLÓWEK I ŻARÓWEK ENERGOSZCZĘDNYCH


W Polsce zużywa się około 20 mln lamp rtęciowych rocznie. Niestety, zużyte źródła światła były, i często są do tej pory, w niekontrolowany sposób, wyrzucane na składowiska odpadów, które nie zawsze są wykonane w sposób zabezpieczający przed wnikaniem rtęci do środowiska. Nagminne jest też rozbijanie zużytych lamp w śmietnikach w pobliżu miejsc zamieszkania.

Szacuje się, że w wyniku takiego postępowania ze wszystkimi typami lamp zawierającymi rtęć, do środowiska trafia około 1,5 ton rtęci rocznie, a od 1945 r. na wysypiska komunalne oraz tzw. 'dzikie' składowiska trafiło ponad 400 mln. ton świetlówek zawierających około 30 ton rtęci. Do bilansu tego należy doliczyć 30% straty powstałe przy produkcji omawianych lamp. Odpad, który powstaje przy produkcji lamp wyładowczych, jest to stłuczka szklana zawierająca około 300 mg rtęci w 1 kg stłuczki.


Bez względu na to, czy posiadasz zużyte świetlówki lub żarówki w domu, czy w firmie - zadzwoń! Umówimy się, w jaki sposób i w jakiej ilości możemy je od Ciebie odebrać. Nie wyrzucaj ich do śmietnika, pozwól nam dać im drugie życie, bez szwanku dla środowiska naturalnego. Przyjmujemy: świetlówki, żarówki energooszczędne, lampy wyładowcze, termometry, lampy kompaktowe, żyrandole oraz wszystkie oprawy.

Czy wiesz, że?
Butelki, torebki śniadaniowe bądź torby na zakupy stanowią ok. 7% masy wszystkich śmieci, ale zajmują dużo miejsca, niemal 30% wszystkich odpadów.
Aktualności
Stwórzmy czystą Polskę!
Nasi Partnerzy