Niedziela,  3 grudnia
Dzisiaj nie pracujemy.
Zapraszamy w poniedziałek.
Od 15 lat zajmujemy się utylizacją i przetwarzaniem odpadów
Produkcja materiałów budowlanych

JAK TO DZIAŁA?

Linia do produkcji materiałów budowlanych z odpadów

 

PROCES TWORZENIA MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH

Produkcja galanterii budowlanej następuje w instalacji składającej się z koleby transportującej materiały do mieszalnika, oraz prasy do produkcji materiałów budowlanych.

Piasek, szkło i cement przy pomocy koleby transportowany jest do bębna betoniarskiego. Po odpowiednim wymieszaniu z wodą materiał zostaje wylany na taśmociąg, który przenosi go do form wibro-prasy.

Z pomocą wibracji zaprawa wypełnia całą przestrzeń form. Następnie ubijana jest w celu pozbycia się wolnych przestrzeni wewnątrz produktów. Po tym procesie forma jest wyciągana, a produkty wyjeżdżają z maszyny wprost w ręce pracowników, którzy wynoszą je do specjalnego pomieszczenia gdzie odbywa się suszenie gotowego produktu.

Materiały po wyschnięciu i nabraniu pełnych właściwości są układane na paletach i składowane na terenie firmy. Tak przygotowany towar czeka na nabywcę, już nie jako odpad, a w pełni funkcjonalny produkt.


Jeżeli weźmiemy pod lupę produkty jesteśmy w stanie dostrzec szkła o grubszym ziarnie, które znajduje się w kostce nie tylko wewnątrz, ale również na zewnątrz. Tak stworzony produkt jest charakterystyczny, ale bez straty na jego właściwościach, a z zyskiem dla środowiska.

Czy wiesz, że?
W Polsce rocznie zużywa się 400 milionów aluminiowych puszek, które można powtórnie przetworzyć oraz wykorzystać i to nieskończenie wiele razy. Sześć puszek ze złomu to oszczędność energii równej spaleniu jednego litra paliwa.
Aktualności
Stwórzmy czystą Polskę!
Nasi Partnerzy