Niedziela,  21 lipca
Dzisiaj nie pracujemy.
Zapraszamy w poniedziałek.
Od 15 lat zajmujemy się utylizacją i przetwarzaniem odpadów
Recykling sprzętu RTV i AGD

JAK TO DZIAŁA?

Linia do recyclingu sprzętu AGD i RTV

 

PROCES PRZETWARZANIA SPRZETU AGD I RTV

 W firmie ECO HARPOON przeprowadza się wstępną segregację na rodzaj i kolor odpadu. Podczas tej segregacji odcinane są kable i wszelkiego rodzaju przewody wychodzące z ZSEiE. W ten sposób powstają kosze posegregowanego towaru: np. kosze z pilotami do TV w kolorze czarnym, srebrnym, kosze z czajnikami które również dzielone są na kolory.

 Posegregowany towar trafia do specjalnie przygotowanej do tego celu instalacji. Cały proces zaczyna się od mielenia drobnego RTV AGD na drobne frakcje, które następnie trafiają na taśmociąg.

 Po odpowiednim zmieleniu następuje kolejna segregacja. Tym razem nie robi tego człowiek, a sama instalacja. Pierwszym elementem jest odciągnięcie metali, które występują w każdym sprzęcie elektrycznym. Do tego służy taśmociąg magnetyczny, który widać na lewym obrazku. Odciąga on duże elementy metalowe. Pozostałe metale docierają do wału magnetycznego, który znajduje się na końcu pierwszego taśmociągu. Tu elementy metalowe są przyczepiane do taśmociągu za pomocą magnesów, a następnie trafiają do odpowiednich pojemników.

 Po odciągnięciu metali reszta towaru trafia automatycznie do GENIUSA jest to wysoce specjalistyczna maszyna do segregacji kolorowej. Segreguje ona według koloru, odróżnia wszelkiego typu podstawowe barwy typu zielony, czarny, biały itp. ale to nie wszystko, mianowicie jest ona w stanie również odróżnić różnego typu odcienie. Za pomocą ciśnienia powietrza segreguje powstałe frakcje. Z reguły jest ustawiona na kolor zielony by oddzielić płytki, od tworzywa znajdujące się w ZSEiE.

 Tak posegregowane elementy trafiają na oddzielne taśmociągi które z kolei przenoszą towary do odpowiednich pojemników przygotowanych na końcu. Sukcesem udanego odzysku surowców jest wstępna segregacja gdyż ma to sens tylko w tedy gdy do młyna trafiają tylko jednokolorowe odpady urządzeń RTV AGD. Całą instalację jest w stanie obsłużyć jeden człowiek, bez zbytniego wysiłku.

W wyniku przeprowadzenia procesu powstają trzy frakcje towarowe: 1) metal, 2) tworzywo sztuczne, 3) płytka.

Czy wiesz, że?
W jednej z akcji Sprzątania Świata z 5 stawów tatrzańskich płetwonurkowie wydobyli w sumie: 180 kilogramów monet oraz 100 kilogramów złomu.
Aktualności
Stwórzmy czystą Polskę!
Nasi Partnerzy