Niedziela,  14 kwietnia
Dzisiaj nie pracujemy.
Zapraszamy w poniedziałek.
Od 15 lat zajmujemy się utylizacją i przetwarzaniem odpadów
Znakomita promocja firmy, ekologii i sportu podczas 24. Pikniku Olimpijskiego!

Ciężary ćwiczone w gronie rodzinnym, pokazy z udziałem najlepszych polskich sztangistek i sztangistów młodego pokolenia! Za nami 24. Piknik Olimpijski w Warszawie. W sobotni dzień 27 maja 2023 roku nasza firma przygotowała strefę EKO SPORT wspólnie z Polskim Związkiem Podnoszenia Ciężarów i Mediacal Magnus. Pomysł wypalił, było wspaniale! Sztanga super dla dzieci i młodzieży, rozgrzewka prowadzona przez czołowe polskie zawodniczki oraz kadrę szkoleniową. Podstawy dźwigania prezentowane przez medalistki i medalistów mistrzostw Polski, Europy i świata! Konkursy dla dorosłych i milusińskich, ćwiczyliśmy umysł i ciało, opowiadaliśmy o ekologii, jak zbierać elektrośmieci, jak ratować planetę i Polskę! Opowiadając o sporcie, przybliżaliśmy historię polskich ciężarów! Odwiedziły nas setki, jeśli nie tysiące ludzi. Tak wyglądała EKO STREFA podczas 24. Pikniku Olimpijskiego w Parku Kępa Potocka w Warszawie! Za to wszystko pięknie dziękujemy! Czekaliśmy na ten dzień wyjątkowo, opracowaliśmy plan działań, odbyliśmy odprawy. 27 maja w godzinach 12.00-18.30 nasza EKO STREFA miała kolor zielony i wielką moc! Gościliśmy panie i panów, osoby starsze, w wieku średnim, młodzież, no i dzieci, z rodzicami, z przyjaciółmi, w grupach zorganizowanych. Wielu zjechało autokarami z całego kraju, jak też pieszo czy tramwajem i metrem z dzielnic Warszawy – wszyscy mieli i mają podczas piknikowych godzin wiele przyjemności!

Uroczyste otwarcie strefy EKO SPORTU nastąpiło niemal w samo południe, a uczynił to prezes PZPC i wiceprezes PKOl Waldemar Gospodarek wraz z prezesem Grupy Eko Harpoon Mirosławem Kostrzewą, dyrektorem Generalnym Eco Harpoon-Recycling Markiem Murmyło, prezesem Zarządu Eco Harpoon-Recycling Jackiem Kolanko, obecny był pełnomocnik ds. sportu naszej firmy, były prezes PZPC Zygmunt Wasiela oraz generał dywizji Wiesław Grudziński, zawitał do nas były szef wyszkolenia związku Bogusław Maliszewski. Z silną grupą przyjechały z Ciechanowa panie - Katarzyna Choroś – dyrektor klubu Mazovia Ciechanów i Agnieszka Trzcińska z biura ciechanowskiego klubu, trenerzy – Wojciech Gesek. Legię Warszawa reprezentował – obok generała Wiesława Grudzińskiego - trener Zdzisław Faraś wraz z młodymi adeptami ciężarowego sportu. Z Biłgoraja nadjechał trener Andrzej Strzałka wraz z reprezentantką Polski Agnieszką Zimroz. Pomagali i wspierali strefę przedstawiciele Polskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów Masters z prezesem Tomaszem Wyderką na czele. Przybyła pani rzecznik - Ania Sadowska! Ważną postacią był Marek Krochmalski z kliniki Medical Magnus. Na piknik przyjechał wraz ze swoimi pracownikami. W Strefie Eko Sport zorganizowanej przez firmę Eco Harpoon Recycling, w ramach kampanii edukacyjnej na rzecz ElektroEko Organizacja Odzysku S.A, zorganizowano i przeprowadzono szeroką akcję edukacyjną skierowaną zarówno do dzieci, młodzieży jak i do dorosłej części naszego społeczeństwa. Akcja edukacyjna spotkała się z dużym zainteresowaniem warszawiaków. I o to chodzi.

Spiker strefy – pan Marek Kaczmarczyk z PZPC, opowiadał o historii ciężarów w Polsce i na świecie, przybliżał działalność firmy Eco Harpoon-Recycling. Panie Marku, wyszło super! Dziękujemy! Z Ciechanowa przyjechała można ekipa zawodniczek i zawodników - Iga Burda, Zuzanna Stursiak, Karina Gugała, Paweł Sochaczewski, Sebastian Bartołd, Michał Jaworski, Marek Gugała, Marcin Ziółkowski, Hubert Pietrzak, Szymon Ziółkowski. Klub Legia Warszawa reprezentowali - Izabela Kumińska, Maja Jezierska, Adam Daniluk, Jakub Kawka i Bartosz Daniluk, z Zamościa przyjechała do nas reprezentantka Polski Emilia Rechul (Agros), z Siedlec przyjechał Marcin Dołęga z córką Martyną! Działaliśmy na dwóch płaszczyznach – przedstawiciele Eco Harpoon-Recycling opowiadali o ratowaniu planety, zachęcali do zbierania elektrośmieci, pokazywali na czym polega dbanie o otoczenie, w namiocie sportowym odbywały się pokazy ciężarowego rzemiosła. Trwały konkursy rysunkowe i wiedzy. Wielkie brawa otrzymali nasi mistrzowie sprzed lat, którzy odwiedzili nasz pawilon. Byli z nami – mistrz olimpijski z Monachium Zygmunt Smalcerz, brązowy medalista olimpijski z Montrealu Kazimierz Czarnecki, a także mistrzowie olimpijscy z innych dyscyplin – Janusz Peciak (złoto igrzysk w Montrealu w pięcioboju) i Tomasz Kucharski (dwa razy złoto w wioślarskiej dwójce podwójnej w Sydney i Atenach).

Na koniec nasza firma sprawiła wielką frajdę przybyłym na piknik mieszkańcom Warszawy i kraju, częstując wszystkich wyborną grochówką. Smakowało wyśmienicie. Do zobaczenia za rok!

Czy wiesz, że?
Statystyczny Polak wytwarza ponad 320 kg śmieci rocznie. Na wysypiska ląduje ponad 12 milionów ton odpadów, aż 98% możnaby wykorzystać poprzez segregację.
Aktualności
Stwórzmy czystą Polskę!
Nasi Partnerzy