Niedziela,  27 listopada
Dzisiaj nie pracujemy.
Zapraszamy w poniedziałek.
Od 15 lat zajmujemy się utylizacją i przetwarzaniem odpadów
Żegnaj Przyjacielu!

Poruszeni smutną wiadomością, informujemy, że w wieku wieku 72 lat zmarł Zygmunt Wielogórski. Polityk, samorządowiec, były wojewoda siedlecki, były starosta siedlecki, prezes WLKS Siedlce-Nowe Iganie, działacz Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Zygmunt Wielogórski urodził się 29 lipca 1949 w Pruszynie-Pieńkach. W roku 1991 ukończył prawo na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W latach 1967–1971 pracował w gminnej spółdzielni w Czuryłach. Następnie do 1981 był zatrudniony w organach powiatowych i wojewódzkich Ludowych Zespołów Sportowych. W latach 80. był rewidentem w urzędzie wojewódzkim, a od 1984 do 1989 instruktorem w wojewódzkim komitecie Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego i naczelnikiem gminy Siedlce. Na początku lat 90. został działaczem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Od 1994 do 1997 pełnił funkcję wojewody siedleckiego. Później pracował m.in. jako dyrektor wydziału w urzędzie marszałkowskim. W 2002 został wicestarostą powiatu siedleckiego, a po wyborach samorządowych w 2006 objął stanowisko starosty tego powiatu i sprawował je przez dwie kadencje. W 2014 został ponownie wybrany do rady powiatu, a w 2015 zakończył urzędowanie na stanowisku starosty. W 1998 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Zygmunt Wielogórski był przez wiele lat Prezesem WLKS Siedlce - Nowe Iganie. Przed kilkoma dniami - 23 czerwca zastąpił Go na tym stanowisku Marek Murmyło, a sam Zygmunt Wielogórski został Honorowym Prezesem Klubu. Był też wiceprezesem Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów. Żegnaj Przyjacielu!

Pogrzeb Ś.P. Zygmunta Wielogórskiego odbędzie się w czwartek, 30.06.2022 - godz. 13.00 w Katedrze Siedleckiej. Po Mszy nastąpi złożenie ciała na Cmentarzu Centralnym w Siedlcach.   

Rodzinie oraz Bliskim Śp. Zygmunta Wielogórskiego szczere kondolencje oraz wyrazy współczucia składają – Prezes Grupy Eco Harpoon-Recycling Mirosław Kostrzewa wraz z Zarządem i Pracownikami firmy Eco Harpoon-Recycling w Cząstkowie Mazowieckim. 

Czy wiesz, że?
W Polsce rocznie zużywa się 400 milionów aluminiowych puszek, które można powtórnie przetworzyć oraz wykorzystać i to nieskończenie wiele razy. Sześć puszek ze złomu to oszczędność energii równej spaleniu jednego litra paliwa.
Aktualności
Stwórzmy czystą Polskę!
Nasi Partnerzy