Piątek,  19 kwietnia
Zapraszamy w godzinach 8:00-17:00
Od 15 lat zajmujemy się utylizacją i przetwarzaniem odpadów
ME mocnej młodzieży w Raszynie. Martyna Dołęga najlepsza do lat 17!

Z dużymi sukcesami startowali zawodniczki i zawodnicy z klubów wspieranych przez Eco Harpoon-Recycling w ciężarowych mistrzostwach Europy piętnastolatków i siedemnastolatków w Raszynie. Podwarszawska miejscowość gościła silną młodzież Europy w dniach 1-17 sierpnia 2022. Jednym z głównych partnerów-sponsorów mistrzostw była nasza firma, a pan Mirosław Kostrzewa – prezes Grupy Eco Harpoon-Recycling był w Komitecie Honorowym mistrzostw! Bez wątpienia największy sukces osiągnęła sztangistka klubu WLKS Siedlce Nowe Iganie – Martyna Dołęga. W kapitalnym stylu została mistrzynią Europy w kat. 64 kg do lat 17, a końcowym rozrachunku – także najlepszą zawodniczką mistrzostw do lat 17. Martynie kibicował m.in. nowy prezes WLKS Siedlce Nowe Iganie – Marek Murmyło. Serdecznie gratulujemy Martynie sukcesu i życzymy podobnych osiągnięć w przyszłości. Martyna wywalczyła trzy złote medale – za rwanie, podrzut i dwubój! Uzyskała w nim 199 kg (90 + 109). Na imprezie nie zabrakło przedstawicieli Klubu Sportowego Budowlani Opole. W kat. 67 kg U15 młody sztangista Budowlanych - Kacper Filipiak został wicemistrzem Europy! Wynik w dwuboju – 232 kg (102 + 130). Kacper wcześniej był w klubie Husaria Lubraniec, aktualnie już trenuje w Budowlanych Opole. W kat. 73 kg chłopców U15 Szymon Grzymała zdobył srebrny medal w rwaniu (109 kg.), a całe zmagania ukończył na czwartym miejscu, uzyskując w dwuboju 231 kg. W kat. 55 kg U17 dziewcząt startowały zawodniczki z Mazowsza – z klubu CLKS Mazovia Ciechanów - Nina Poniatowska i Zofia Berlińska. Nina walczyła bardzo dzielnie, została sklasyfikowana na miejscu 8 z wynikiem 143 kg. 63 kg rwanie i 80 kg podrzut. w wadze 45 kg U17 dziewcząt Zofia Berlińska zaprezentowała się tak, jak potrafi i zajęła piąte miejsce z wynikiem 113 kg w dwuboju. Rwanie 52 kg, podrzut 61 kg. W końcówce mistrzostw w kat. + 102 kg do lat siedemnastu zawodnik Mazovii Ciechanów Marek Gugała z wynikiem 305 kg (138 kg + 167 kg) uplasował się na 4 miejscu, zdobywając w rwaniu brązowy medal. A w kat. 96 kg U17 dzielnie welczył Marcin Ziółkowski. W dwuboju uzyskał 276 kg (123 kg + 153 kg), co dało 7. miejsce. Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie narodowych barw oraz swoich klubów. W mistrzostwach w Raszynie – w dwuboju Polska wywalczyła 13 medali – 2 złote, osiem srebrnych i trzy brązowe, zaś w przeliczeniu za dwubój, rwanie i podrzut – padł rekord – 41 medali! Tyle medali w łączonych grupach wiekowych - w mistrzostwach Europy U15 i U17 - nasza ciężarowa młodzież nie zdobyła nigdy! Wielkie brawa!