Wtorek,  21 maja
Zapraszamy w godzinach 8:00-17:00
Od 15 lat zajmujemy się utylizacją i przetwarzaniem odpadów
Grand Prix Siedlec im. Zygmunta Wielogórskiego

W niedzielę 14 maja 2023 roku, w sali podnoszenia ciężarów klubu WLKS Siedlce rozegrano turniej dla sztangistek i sztangistów o Grand Prix Siedlec im. Zygmunta Wielogorskiego. Założyciel i wieloletni prezes siedlckiego klubu zmarł niemal rok temu. Gościem specjalnym była Wdowa po Ś.P. Zygmuncie Wielogórskim, pani Maria, która powiedziała: - Dziękuję za Waszą obecność. Miło mi, że tak wiele osób zechciało tu przyjść dla mojego męża. Oznacza to, że wraz z 25 czerwca 2022 roku nie zostały zamknięte bramy pamięci, tylko ona wciąż trwa, póki są ludzie, którzy byli świadkami jego dzieła. Pani Maria przybyła wraz z córką. Prezes siedleckiego klubu, dyrektor generalny Eco Harpoon-Recycling Marek Murmyło nie mógł niestety uczestniczyć w zawodach. Reprezentował go Prezes Zarządu naszej firmy - Jacek Kolanko, który odczytał specjalny list. Firmę reprezentował także pełnomocnik ds. Sportu, były prezes PZPC Zygmunt Wasiela, prywatnie także serdeczny kolega Ś.P. Zygmunta Wielogórskiego. Pan Zygmunt miał też serdeczną rozmowę z przybyłymi niespodziewanie na zawody – Danutą i Ryszardem Soćko - trenerami-współtwórcami potęgi polskiej sztangi kobiecej. Przybyli działacze wspominali w swoich wystąpieniach Patrona turnieju. Sekretarz powiatu siedleckiego Andrzej Rymuza witając gości powiedział m.in. - Spotykamy się w okolicznościach, w jakich nie mam wątpliwości, że Zygmunt Wielogórski, chciałby być wspominany. Upamiętniamy dzisiaj człowieka sportu, samorządowca, dobrego kolegę i przyjaciela. Głos zabrał także dyrektor siedleckiej delegatury Samorządu Województwa Mazowieckiego Dariusz Stopa - Pana Zygmunta zapamiętam jako bardzo wartościowego człowieka, dla którego WLKS, sport młodzieżowy były całym życiem. Wiceprezydent Siedlec Robert Szczepanik pogratulował organizatorom pomysłu na uczczenie zasłużonej dla regionu postaci, a zawodnikom i zawodniczkom podziękował, że swoim startem uświetnili wydarzenie. Wójt gminy Siedlce Henryk Brodowski: - Był oddany całym sercem dla sportu i ludzi. Odszedł od nas za szybko. Znałem jego plany i wiem, że jeszcze dużo dobrego mógł dokonać. Nie ma drugiej tak zasłużonej osoby w naszym regionie. - Z Zygmuntem znaliśmy się prawie 50 lat. Jesteśmy z jednego rocznika, choć ja urodziłem się pół roku wcześniej, przez co zdarzało mu się żartować, że ze mnie to jest już „starocie” – mówił przewodniczący powiatowego zrzeszenia LZS Stanisław Kaliński.

Firma Eco Harpoon-Recycling była głównym sponsorem turnieju. Wśród kobiet najlepsza okazała się zawodniczka gospodarzy Martyna Dołęga, w gronie mężczyzn wygrał Daniel Skorupka z UKS Impuls Warszawa. Podczas trwania turnieju zapewniono, że turniej pamięci Zygmunta Wielogórskiego będzie kontynuowany w kolejnych latach i na stałe wejdzie do kalendarza mazowieckich i polskich ciężarów.

GALERIA 

Czy wiesz, że?
Statystyczny Polak wytwarza ponad 320 kg śmieci rocznie. Na wysypiska ląduje ponad 12 milionów ton odpadów, aż 98% możnaby wykorzystać poprzez segregację.
Aktualności
Stwórzmy czystą Polskę!
Nasi Partnerzy