Wtorek,  7 maja
Zapraszamy w godzinach 8:00-17:00
Od 15 lat zajmujemy się utylizacją i przetwarzaniem odpadów
20. Memoriał A. Matusiaka i 7. J. Ostrowskiego. Super zawody w Ciechanowie!

Gdy emocje już opadną... przychodzi czas na podsumowanie 20 Memoriału Andrzeja Matusiaka oraz 7 Memoriału Jerzego Ostrowskiego. Do udziału w tych zawodach zgłosiło się 35 zawodników, reprezentujących 4 kraje i 9 klubów. Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie i godne uczczenie pamięci naszych drogich działaczy. Licznie dopisali również nasi znamienici goście, w osobach Pani Danuty Ostrowskiej z rodziną, Pani Ewy Matusiak, Pani Anny Cicholskiej - poseł na sejm RP kolejnej już kadencji, Pana Marka Marcinkowskiego - wicestarosty ciechanowskiego, Pana Jerzego Omiecińskiego - dyrektora ciechanowskiego MOSiRu, który reprezentował Prezydenta Miasta Ciechanów Pana Krzysztofa Kosińskiego, Pana Mirosława Kostrzewy - prezesa Klub CLKS Mazovia Ciechanów, Pani Ewy Kostrzewy - właścicielki firmy Eco Harpoon Recycling- głównego sponsora Memoriału oraz licznej delegacji pracowników firmy Eco Harpoon Recycling - Pana Zygmunta Wasieli, Pana Marka Murmyło - prezesa Mazowieckiego OZPC, Pani Patrycji Wojcik, Pana Piotra Gubernata. Zaszczycili nas swoja obecnością również Pani Perkowska, Pani Wiesława Żagiel, Pan Mirosław Choroś, Pan Bogusław Maliszewski, Pan Stefan Długosz, a także cała rzesza kibiców, sympatyków i przyjaciół podnoszenia ciężarów. Sędzią głównym zawodów był Pan Zbigniew Ostrowski. W kategorii dziewcząt wygrała Wiktoria Gierczuk z klubu AZS AWF Biała Podlaska, wynikiem 181kg w dwuboju i 229 pkt. Drugie miejsce zajęła Iga Burda Klub CLKS Mazovia Ciechanów I z wynikiem w dwuboju 175kg i 222,11 pkt. Na trzecim stopniu podium stanęła zaś Julia Machniewska z Klub CLKS Mazovia Ciechanów, z wynikiem w dwuboju 187kg i 210,56pkt. Tuż za podium znalazły się : Iryna Sokalska z Ukrainy (139kg i 19772 pkt), Zuzanna Stursiak Klub CLKS Mazovia Ciechanów (144kg i 144,9pkt.) i Valerija Sokalska z Ukrainy (134kg i 194,31pkt.). Równie emocjonujący pojedynek stoczyli chłopcy - zacięta walka o najwyższy stopień podium oraz miejsca na nim trwała do samego końca, a jest nam niezmiernie miło poinformować, że całe podium zajęli zawodnicy Klub CLKS Mazovia Ciechanów : Michał Jaworski miejsce 1, z wynikiem w dwuboju 315 kg i 386,87 pkt., Szymon Ziółkowski miejsce 2, wynik w dwuboju 336kg oraz 371,82 pkt. i młodszy brat Szymona, Marcin Ziółkowski miejsce 3, z wynikiem 318kg w dwuboju oraz 363,23 pkt. Za miejsca od 1 do 6 zawodniczki i zawodnicy otrzymali nagrody pieniężne, ufundowane przez sponsora głównego, firmę Eco Harpoon Recykling. Zawody zostały dofinansowane również przez : Mikrogranty -program rządowy, prezydenta Miasta Ciechanów i Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli gospodarze, Klub CLKS Mazovia Ciechanów I (1185,77 pkt.) przed AZS AWF Biała Podlaska (1106,16 pkt.) i Klub CLKS Mazovia Ciechanów II (1087,95 pkt.). Kolejne miejsca zajęli - Litwa (925,38 pkt.), LoS Nowy Dwór Mazowiecki Podnoszenie Ciężarów (804,18 pkt.), Ukraina (551,31 pkt.), LKS EkoSport Siedlce (48557 pkt.), Klub CLKS Mazovia Ciechanów III (417,00 pkt.), TS Nida Nidzica (302,58 pkt.), Niezrzeszeni (238,35 pkt.), GMLKS Tarpan Mrocza (155,39 pkt.), Grom Więcbork (146,65 pkt.), Sparta Płońsk (138,87 pkt), Start Maków Mazowiecki (130,21 pkt.). Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

Źródło i fot: Facebook Mazovia Ciechanów.